» Okulary progresywne

Soczewki progresywne są najlepszym rozwiązaniem dla osób z presbyopią.

Wada presbyopii, nazwana potocznie "starczowzrocznością" pojawia się u większości osób po 40. roku życia. Polega na utracie zdolności do ostrego widzenia z bliskiej odległości. Niezbędne wtedy staje się korzystanie z okularów. Do niedawna najpopularniejszymi metodami korekcji starczowzroczności było stosowanie dwóch par okularów lub okularów dwuogniskowych. Ciągłe zmienianie okularów do dali i bliży jest uciążliwe. Okulary dwuogniskowe zapewniają jedynie korekcję do dali i do bliży i nie zapewniają odpowiedniej korekcji obszarów pośrednich, co może być dość uciążliwe.

Rozwiązaniem tego problemu są soczewki progresywne. Dzięki płynnej zmianie mocy wewnątrz soczewki dają one ostry obraz również obszarów pośrednich. Okulary progresywne ułatwiają życie w wielu codziennych sytuacjach. Pozwalają na swobodę, aktywność w pracy, życiu towarzyskim. Główne zalety soczewek progresywnych:

  • wyraźne widzenie na każdą odległość,
  • estetyczny wygląd bez wyraźnych linii podziału, w odróżnieniu od soczewek dwuogniskowych,
  • wygoda użytkowania dzięki noszeniu jednej pary oraz braku konieczności ciągłej zmiany okularów do bliży i do dali,
  • dowolność w wyborze opraw – oferta rynku pozwala na montaż soczewek progresywnych do większości opraw przy zachowaniu tego samego komfortu użytkowania.