» Okulary przeciwsłoneczne

Bezpośrednia ekspozycja na światło słoneczne naraża oczy na szkodliwe działanie promieni UV. Dlatego okulary przeciwsłoneczne są praktycznie niezbędne w słoneczne dni. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Okulary przeciwsłoneczne

Ideanle do codziennego użytkowania dla osób nie wymagających korekcji wady wzroku. Posiadamy duży wybór wzorów opraw, kolorów soczewek oraz stopnia zabarwienia. Wszystkie okulary przeciwsłoneczne dostępne w naszej ofercie posiadają filtr UV. Niektóre modele posiadają powłokę polaryzacyjną, wyostrzającą widzenie oraz niwelującą odbicia światła od powierzchni płaskich

Soczewki fotochromowe

Soczewki fotochromowe są wygodnym i cenionym przez użytkowników sposobem ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. W zależności od ilości promieniowania UV automatycznie zmieniają swoje zabarwienie. Dzięki temu są idealnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących korekcji wady wzroku. Na zewnątrz pełnią rolę okularów przeciwsłonecznych, a w pomieszczeniach służą jako zwykłe okulary korekcyjne. Soczewki fotochromowe reagują na promieniowanie UV i tylko wystawione na działanie tego promieniowania zmieniają zabarwienie.

W naszej ofercie posiadamy pełen przekrój dostępnych na rynku soczewek fotochromowych od starszych generacji do najnowszej Transitions VI.

Soczewki barwione

Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla klientów potrzebujących korekcji oraz osób bez wady wzroku, którym nie odpowiadają dostępne modele standardowych okularów przeciwsłonecznych. Soczewki barwione mogą być zamontowane we wszystkich rodzajach dostępnych oprawek, także w dużych modnych okularach przeciwsłonecznych. Pozwalają też na dostosowanie koloru i stopnia zabarwienia do indywidualnych potrzeb klienta. Dostępnych jest kilkanaście kolorów, a natężenie barwy może wynośić od 5% do 80%.

Nakładki na okulary korekcyjne

Jeżeli posiadacie Państwo okulary korekcyjne i nie chcecie kupować dodatkowych okularów przeciwsłonecznych dobrym rozwiązaniem będą nakładki przeciwsłoneczne. Zapewnią one ochronę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym oraz komfort w słoneczne dni.