» Szkła korekcyjne

Wykonujemy okulary na podstawie recept, korekcji dotychczasowych okularów lub na specjalne życzenie kilenta. Przez cały czas śledzimy rynek optyczny aby posiadać w swojej ofercie wszystkie pojawiające się nowości.

Soczewki okularowe

Soczewki jednoogniskowe

Jest to najpopularniejszy rodzaj soczewek korekcyjnych używanych przy korekcji pojedyńczego zakresu widzenia (dal lub bliż). W zależności od potrzeb klienta mogą być wykonane z różnych materiałów i być pokryte różnymi powłokami uszlachetniającymi.

Soczewki dwuogniskowe

Soczewki te są stosowane u osób, które potrzebują różnej korekcji do dali i bliży. Większość powierzchni takiej soczewki służy do patrzenia w dal. W dolnej części znajduje się strefa do bliży. Strefa ta ma kształt półkola i lekko odróżnia się od pozostałej części soczewki.

Nowszą i nowocześniejszą alternatywą są soczewki progresywne. Eliminują one niektóre niedogodności związane z korzystaniem z soczewek dwuogniskowych.

Soczewki progresywne

Najnowsze i najwygodniejsze rozwiązanie dla osób potrzebujących różnych mocy do dali i bliży. Szczegółowe informacje o soczewkach progresywnych

Uszlachetnienia soczewek

Większość oferowanych przez nas soczewek może zostać pokryta jedną lub kilkoma powłokami uszlachetniającymi.

Powłoka antyrefleksyjna

Antyrefleks to najpopularniejsza z powłok uszlachetniających. Zwiększenie kontrastu i ostrości widzenia, zmniejszenie zmęczenia oczu oraz lepsza estetyka twarzy i okularów to tylko niektóre z jej zalet. Dodatkowo powłoka ta:
  • eliminuje straty światła przy przejściu przez soczewkę (więcej światła dociera do oczu),
  • eliminuje powstawanie obrazów tworzonych przez promienie padające na soczewkę od tyłu,
  • poprawiają estetykę okularów (oczy osoby korzystającej z okularów są lepiej widoczne).

Dzięki powłokom antyrefleksyjnym soczewki przepuszczają do oka użytkownika więcej światła – nośnika informacji. Soczewki zwiększają swą przejrzystość, wydają się bardziej klarowne. Dodatkową zaletą jest zwiększenie odporności soczewek na uszkodzenia mechaniczne.

Dzięki powłokom antyrefleksyjnym zmniejsza się przyleganie cząsteczek wody do powierzchni soczewki okularowej. Niektóre powłoki posiadają właściwości oleofobowe i antystatyczne, dzięki którym soczewkę łatwiej utrzymać w czystości.

Powłoka oleofobowa

Powłoka oleofobowa sprawia, że soczewka staje się bardzo śliska, dzięki czemu zapobiega przywieraniu wszelkich zabrudzeń i ułatwia czyszczenie.

Powłoka antystatyczna

Powłoka antystatyczna przeciwdziała osadzaniu się kurzu na soczewce okularowej.